Nakupte sedací soupravu bez starostí

S nákupem nábytku může být někdy spousta práce. Hlavně, pokud jde o větší kusy, jako jsou třeba šatní skříně, postele, nebo sedací soupravy. A o těch se dnes budeme bavit. Sedací souprava je neodlučitelnou součástí každého bytu, a proto je důležité, abyste si snadno vybrali tu nejlepší. Máme pro vás několik tipů na ty nejlepší typy a jako bonus návrh na to, kde můžete zrovna svoji vysněnou sedačku najít.

rohová sedací souprava

Druhy sedacích souprav

  • Rohové - Rohové sedačky jsou snad nejběžnější typ sedací soupravy. Hodí se především do větších místností, kde si můžete dovolit umístit větší nábytek. Jsou ideální v tom případě, že si často domů zvete přátele a chcete, aby všichni pohodlně seděli.
  • Ve tvaru U - Sedací soupravy do u jsou snad největší druh. Prakticky jsou stejně jako ty rohové, ale jsou zatočené i na druhém konci. Tím dává prostor pro usazení ještě více lidí a navíc se na ní můžete také dobře vyspat.
  • Rozkládací - Sedací soupravy rozkládací ocení ti, kteří žijí v malém bytě (třeba 1+1) a potřebují ušetřit co nejvíce místa. Pokud k nim patříte, určitě tento typ sedačky využijete.
  • S úložným prostorem - A pokud potřebujete ušetřit i místo za skříň, pořídit můžete sedací soupravu s prostorem pro uložení povlečení, peřin a polštářů. 

sedací souprava do u

Podle čeho vybírat

Vybírat můžete pomocí různých faktorů. Pro každého je důležté něco jiného. Nejčastěji hraje roli asi cena. Levnou malou sedací soupravu seženete i za necelých 8 000 korun. Obecně se ale doporučujete do sedaček investovat a pořídit nějakou větší, třeba i s úložným prostorem. Důležité jsou při rozhodování také rozměry. Musíte přesně vědět, kolik místa v bytě máte, abyste si po sestavení neuvědomili, že ji vlastně nemáte kam dát. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na estetiku a design.

Kde nakupovat

Sedací soupravu můžete koupit buď v běžném kamenném obchodě a nebo můžete zvolit nákup na e-shopu s nábytkem, kterých neustále přibývá. Jedním z takových obchodů je Dona-shop.cz, který nabízí obrovský výběr sedacích souprav různých druhů v množství cenových kategorií. Vybere si tedy opravdu každý.