Zánovní telefony

Stále více lidí se zajímá o to, zda je zánovní telefon dobrou volbou. Vzhledem k tomu, že mnoho prodejců svými nekalými praktikami pověst těchto telefonů značně poškodili, je vhodné si přečíst náš článek a se zánovními telefony se seznámit.

mobil

 

Co jsou to zánovní telefony?

Zánovní telefony jsou nové, nejsou používané a především nejsou aktivované. Za zánovní telefony nelze považovat například nové, ale týden používané telefony. Důvodem, proč si lidé pořizují zánovní telefony, je jejich pořizovací cena. I když nebyly doposud používané, pořídíte je velmi levně.

Zánovní telefony jsou vykupovány zpravidla od fyzických osob, nikoliv od distributorů. Tyto mobily lidé prodávají jako nevhodný dárek nebo bonus od operátorů, který nijak nevyužijí. Zánovní telefony pochází z české distribuce, jsou tedy plně v češtině a podporují všechny české operátory.

I na zánovní telefony se vztahuje dvouletá záruka

Mnoho lidí se obává si zánovní telefon pořídit právě z toho důvodu, že na něj není záruka dva roky. Je to však pouze omyl. I na zánovní telefony se vztahuje dvouletá záruční doba. V drtivé většině mají tyto telefony originální balení, ještě zapečetěné a čerstvě oražený záruční list, který dokládá datum nabytí. V případě, že telefon záruční list nemá, správný prodejce vám jej vystaví.

Tyto telefony se prodávají ve zvláštním daňovém režimu dle § 90 o DPH. Jsou tak vhodné především pro fyzické osoby, které si chtějí pořídit levný telefon.

Jak se liší použitý telefon?

Použité telefony jsou takové, které již byly aktivovány a nějakou dobu používány. Tyto mobily mohou nést známky používání, kdy nechybí drobné kosmetické vady jako například různé škrábance a oděrky. U použitých telefonů je jejich největším mínusem baterie. Nikdy nelze odhadnout jak s ní bylo zacházeno a v jakém je stavu. Proto je nejlepším řešením pořídit baterii novou.