Matrace a historie

Jaká je historie madnešních matrací? Dříve se pro výplň matrací využívalo převážně seno, které se ale brzo proleželo, prášilo se z něj, a neposkytovalo takové pohodlí. Později se matrace plnily slámou, která měla výborné tepelné vlastnosti a byla také snadno dostupná. Díky tomu se mohla matrace často měnit (vložila se do něj nová náplň slámy).

Pokračovat ve čtení

Jak se dělá strategie podniku

Strategie podniku je nezbytnou podmínkou pro jeho úspěšný rozvoj.  Vychází ze strategické situační analýzy.  Na základě výsledků této analýzy by mělo být stanoveny poslání a vize podniku, které vám usnadní komunikaci a vystupování jak navenek, tak uvnitř firmy. V podnikové strategii jde o stanovení dlouhodobých cílů, průběhu jednotlivých akcí a rozmístění podnikových zdrojů. Můžeme ji chápat jako připravenost podniku na budoucnost.  Je důležité, aby firma byla schopna reagovat na změny, co se dějí v jejím okolí a k tomu také strategie slouží. Vzato metaforicky, tak podnik je loď a strategie je směr, kterým se musí loď vydat, aby dorazila úspěšně do předem vytyčeného cíle.

Ochranné pracovní rukavice

Zcela jistě, se každý, kdo pracuje rukama, někdy poranil. Ale jak se tomu vyvarovat? Co zkusit myslet na své zdraví a používat ochranné pracovní rukavice! Při práci totiž fungují doslova jako hroší kůže, díky které naše kůže na rukou není tolik choulostivá při práci s ostrými předměty a k chemikáliemi. I sebemenší odřenina totiž může znepříjemnit život, proto je důležité chránit se dřív, než je pozdě.

Pokračovat ve čtení

Tiskněte na plast!

Firma Ofsito pose specializuje na potisk plastových materiálů pro venkovní i vnitřní reklamu (regálové upoutávky, nástěnné panely, reklamní bannery, plastové bezpečnostní a informační cedule, 3D loga a další).

Pokračovat ve čtení

Bazar skútrů

Hledáte spolehlivý dopravní prostředek, s kterým pro vás bude pohyb po městě a dojíždění na kratší vzdálenosti hračkou? Máte řidičský průkaz skupiny B, ale na koupi automobilu nemáte dostatek finančních prostředků? Pak je pro vás tou správnou volbou nákup skútru. Skútr je jednostopé vozidlo podobné motocyklu, pro který je typický nízký objem nádrže (obvykle mezi 50 a 125 ccm). Prvním masově vyráběným skútrem se stala Vespa z italské továrny a později se tento dopravní prostředek stal velice oblíbeným, obzvláště ve městech. Jeho výhodou je totiž skladnost a malá náročnost na údržbu. Při jízdě na skútru je nutné mít registrační značku, řidičský průkaz, platnou STK, povinné ručení, přilbu a povinnou výbavu.

Pokračovat ve čtení