Trápí vás sousedovic kočka na zahradě? Máme pro vás řešení.

odpuzovač koček

Trápí vás sousedovic kočka na zahradě? Máme pro vás řešení.
Cizí kočky mohou být velmi otravné a ne vždy jsou sousedi ochotni kočku trénovat, aby k vám nelezla. Vemte to do vlastních rukou a ukažte kočce bezpečným způsobem, že na vaší zahradě není vítána skrze kvalitní odpuzovač koček.
 

Běžné metody neplatí

Sázení bylinek, plot a křik na kočku většinou neplatí. Pokud se rozhodla, že projde skrze vaší zahradu, nebo tam najde potravu, nic jí v tom nezastaví. Proto se nezdržujte snahou pořídit si síťovinu na váš plot, protože kočka si vždy cestu najde. Nechceme ale, abyste po kočce něco házeli, nebo se ji snažili přiotrávit, to by bylo nehumánní a ideálně chcete dojít ke kompromisu, ne k úmrtí zvířete. Ovšem neklidnému psovi se kočky rády vyhnou.
 

Pachové odpuzovače

Pokud uvidíte, že se kočka tulí a škrábe o váš zahradní nábytek, je třeba jej nejen vyčistit, ale přestříkat sprejem proti pachovému značkování. Ten zničí i pachy, které lidi nemohou cítit a jedině tak stopu zničíte. Co se odpuzovačů týče, můžete svůj plot a místa, kudy kočka často prochází přestříkat pachovým odpuzovačem, který odradí kočky na metry daleko.
 

Ultrazvukové odpuzovače

Když vše selže, vaší nadějí je ultrazvukový odpuzovač. Neustále vysílá kmitočet na frekvenci pro lidi neslyšitelné a zahání tak kočku, které je zvuk nepříjemný. Pokud chcete spojit zvuk s vizuálem, existují pohybové senzory, které spustí světelnou show přímo na kočku v místě pohybu. Ověřte si ale, jestli nemá někdo v okolí zvířata jiná, která by přes plot byla rušena nebo jestli nebydlí blízko osoba s epilepsií.