Operace křečových žil

Velmi rozšířenou civilizační chorobou jsou v dnešní době křečové žíly neboli varixy. Objevují se nejčastěji u žen a seniorů, ale lékaři nevylučují možnost, že se křečové žíly mohou objevit také u mladších ročníků.
Nejúčinnější metodou jak se varixů zbavit, je operace křečových žil, která se provádí ambulantně v lokálním umrtvení, případně za krátkodobé hospitalizace v nemocnici.

Než podstoupíte operaci, je vám provedeno podrobné ultrazvukové vyšetření žilního systému, na jehož základě je stanoven další postup léčby. Operace křečových žil se provádí jen v lokálním znecitlivění a po výkonu můžete bez problémů s doprovodem odejít domů. O celkovém průběhu operace a léčby vás informuje přímo lékař.

Druhým způsobem jak v počátečních fázích onemocnění postupovat je konzervativní léčba - pomáhá v odstraňovat příznaky a předchází zhoršení nemoci, nemá ale léčebný efekt ve smyslu odstranění zasažených žil.

Pacienti si nechávají křečové žíly odstranit hlavně z estetického hlediska, ale také jako prevenci před vznikem vážných zdravotních komplikací, které mohou při zanedbání léčby nastat. Proto je vhodné navštívit lékaře již při prvních příznacích.