Akční levné rotopedy pro seniory i dospělé

Vybavujete si novou domácí posilovnu? Mnoho lidí nemá čas pravidelně chodit do fit center, proto volí vlastní posilovnu u sebe doma. Tam nesmí chybět činky, bosu, trx nebo profesionální rotoped. Právě o nich se dnes budeme bavit a řekneme si, jak jej vybrat.

profesionální rotopedy

Většina odborníků, kteří se živí jako fitness poradci nebo trenéři vyzdvihují rotopedy. Ty jsou prospěšná zejména díky tomu, že:

  • ulevují od bolesti pohybového aparátu,
  • posilují srdce,
  • normalizují krevní tlak,
  • zvyšují kapacitu plic,
  • posílení svalů na nohou.

Výběr rotopedu

Přesvědčil-li jsem vás, můžeme přejít k druhému bodu a zároveň hlavnímu obsahu tohoto článku, který se týká výběru rotopedu. Jen správně zvolený profesionální rotoped, dokáže splnit výše zmíněné body. Nevhodná volba může vašemu zdraví spíše uškodit.

Konstrukce rotopedu

Prvním parametrem, který je nutné před výběrem zohlednit je hmotnost osoby, která bude cvičit na rotopedu. Zcela logicky se to týká životnosti a pevnosti konstrukce, hold je potřeba trochu předimenzovat hmotnost, ať nedojde k popraskání svárů. Nejpevnější modely rotopedů jsou výrazně zpevněný a nemáte pocit, že byste se převrátili.

Sedlo a madla na ruce

Během cvičení se musíte cítit příjemně, podobně jako při jízdě na kole. Proto je dobré ve specializovaných prodejnách vyzkoušet jednotlivá sedla a madla, kterými je daný rotoped vybaven. Sedlo by mělo být vždy anatomické a nesmí nikde tlačit. Pro ty hýčkané "zadečky" existují i gelová sedla. Samotná řídítka bývají variabilně, s gumovými ručkami.

profesionální rotopedy

Brzdy a hmotnost zátěže

V případě jízdního kola jsou brzdy nezbytností, u rotopedu jej však naleznete také a plní stejnou funkci. Napříč trhem najdete různé typy brzdy, osobně doporučuji magnetické brzdy s tichým chodem nebo indukční brzdy, které jsou k mání u top modelů.

Co by to bylo za rotoped, kde bychom byli limitování pouze jedinou zátěží. Většina modelů je vybavena zátěžovým kolem s hmotnosti do 10 kg. Výběr hmotnosti je čistě individuální parametr, který s volí každý sám s ohledem na svou kondici. U samotného kola je dobré se zaměřit na jeho střed a ložiska, které zabezpečí tichý chod.