Cyklo tretry značky Northwave

Cyklistické tretry, věc, která dokáže pořádně zvýšit efektivitu našeho výkonu. Těší se stále vyšší oblíbenosti a díky širokému spektru jejich druhů, provedení a cen jsou také dostupnější. Použití je o zvyku, jsme nuceni své kolo dovybavit o nášlapné pedály, do kterých nohu pevně zafixujeme. V případě pádu to může mít fatální následky, tudíž je potřeba trénovat, jak rychle botu vycvakneme ze zámku. O tom však někdy jindy, dnes se zaměřím na to, jak postupovat při výběru cyklistických treter.

cyklo tretry mtb northwave

Jak vybrat velikost?

Chceme-li docílit co nejlepšího výkonu, musíme chodidlo maximálně zafixovat v tretře. Toho docílíme zejména tím, že vybereme vhodnou velikosti. Musíme si uvědomit, že noha bude namáhána, tudíž je žádoucí, aby bota perfektně padla. Pokud nějak tlačí, děkuji nechci!

Jaká podrážka a vzorek?

Při výběru nových cyklistických treter musíme také zohlednit ohebnost podrážky. Tento parametr udává, jak moc je podrážka ohebná. Obecně platí, čím menší ohebnost, tím vyšší tvrdost a lepší sportovnost. tím je cyklistická tretra sportovnější. Málo ohebná podrážka totiž lépe přenese sílu na pedály. Otázka vzorku připadá v úvahu tehdy, pokud uvažujete o jiné jízdě než po silnici. MTB tretry mají vzorek hrubší, silniční a městské modely hladší, spíše žádný. I tak se všechny hodí i na jízdu na elektrické koloběžce.

Systém zapínání

Abychom docílili maximální fixace chodidla, jakožto nohy v tretře, musíme mít možnost botu zapnout. Velmi dobrý je systém zapínání pomocí plastový pásek s ráčnovou přezkou. tento typ je používán u kvalitních treter. Pokud vám to nestačí, můžete vyhledávat zapínání BOA. Jedná se o systém utahováním boty pomocí ocelového lanka, které ovládáte plastovým kroužkem.

Jak sladit tretry s nášlapnými pedály?

Poslední ale neméně důležitým parametrem, na který nesmíme zapomenout je kompatibilita treter s nášlapnými pedály, které máte na kole. U MTB treter si hlavu lámat nemusíte, protože se většinou setkáte s kufry pro montáž na 2 děrový standart. Kupujete-li však silniční tretry, situace může být komplikovanější, proč? Vyskytuje se zde hned několik systémů, například 2-děrový a 3-děrový. Rada na závěr, kufry jsou vždy součástí balení nášlapných pedálů, tudíž důkladně prohledejte svůj cyklo koutek.

Nevíte si rady s výběrem nových tretr? Nevadí, nedivíme se vám, občas není jednoduché vybrat správnou velikost, tvar nebo kompatibilitu s nášlapnými pedály. Navštivte BAJKAVÁRNU, speciální kavárnu s prodejnou kol ve Zlíně, kde si můžete vybrat cyklo tretry mtb northwave.