Reklama na tenisových kurtech

Neexistuje snad tenisové hřiště, které by nebylo chráněno před slunečními paprsky. Není totiž nic horšího, než když kvůli přímému slunci člověk pořádně nevidí na letící míček a mine. Proto bývají tenisová hřiště chráněna stínícími plachtami a sítěmi.


Stínící plachty se nejčastěji vyrábí v zelené barvě a dají se umístit po celém obvodu hřiště. Tyto stínící plachty je možno nechat potisknout a využít je tak k reklamním účelům. Ať už se jedná o propagaci hřiště či partnerů. Je důležité mít na paměti, že v rámci tohoto způsobu reklamy platí, že méně znamená více. Proto stačí na plachtu umístit logo, název firmy a kontakt.

Město a veřejné osvětlení

Veřejné osvětlení je záležitostí města. Pokud nejste spokojeni s rozmístěním veřejného osvětlení ve vašem městě, kontaktujte obecní úřad. Ze zákona je jejich povinností zařídit bezpečné prostředí pro své občany. V praxi se většinou veřejné osvětlení řeší při výstavbě nových čtvrtí, parků a podobně. Problém nastává, pokud žijete na samotě. I když je povinnost, že v blízkosti domu musí být veřejné osvětlení, po cestě k domu už nic takového není, což může být opravdu nepříjemné, zvlášť pokud máte děti. Je to i na dohodě s městem, jak se k vašemu problému postaví. Každopádně nefungující veřejné osvětlení vždy ohlaste a nespokojte se s tím, že se to "někdy" opraví.

Květiny patří do hřbitovních váz

K upravenému a udržovanému hrobu vždy patří květiny. Nic jiného tak místo odpočinku nerozjasní, jako čerstvě natrhané luční kvítí. Ale kam s ním? Hřbitovní vázy bývají opomíjenou součástí pomníku, přitom plastové atrapy nevypadají vůbec dobře. Jedny z nejoblíbenějších hřbitovních váz jsou ty, které lze našroubovat přímo na náhrobek - tedy nástěnné. Naprosto zapadají do konceptu, jak materiálem, tak barvou. Navíc takovou vázu nikdy neporazí nárazový vítr a ani ji nevezme závistivec procházející okolo nemajíc vlastní.

Pokud se vám z nějakého důvodu nástěnná varianta nezamlouvá, existuje samozřejmě i klasika. Hřbitovní vázy ale jsou opravdové - žulové, pevné a těžké. A i v této variantě si můžete vybrat z mnoha barev a materiálů.

Urnové pomníky po kremaci?

Ačkoliv s příchodem křesťanství do Evropy kremace silně ustoupila, dnes zažívá v Evropě boom. Otázkou zůstává, jak naložit s urnou.Pokud si pozůstalý či jeho rodila nepřála velké, monumentální náhrobky, volí se urnové pomníky.

Rozdíly mezi pomníky nejsou zanedbatelné. Urnový pomník je pietní stavbou kratšího formátu a uvnitř je místo pro samotnou urnu. Pozůstalí tak stále mají určité místo, kde mohou přinášet do váz květiny, svíčky a jiné předměty k uctění památky.

Urnový pomník se běžně skládá z krycí desky, rámu, soklu a nápisového těla. Nyní již nejsou nezvyklé ani na hřbitovech, dříve se používaly k místům mimo pohřebiště.

 

Obloukové svařování

Obloukové svařování netavící se elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu je tavná metoda svařování elektrickým obloukem, která se používá především pro svařování hliníku a hořčíku a jejich slitin, korozivzdorných ocelí, niklu, mědi, bronzů, titanu, zirkonu a dalších neferitických kovů. Technika svařování je podobná svařování plamenem, proto vyžaduje velmi zručné svářeče. Za předpokladu dodrženého technologického postupu lze získat vysokou kvalitu svarů. Její výkonnostní parametry – při ručním svařování – jsou v porovnání např. s metodami svařování MIG/MAG velmi nízké. Pro svařování touto metodou se používá hořák TIG.

Rekonstrukce bytových jader

Bytová jádra byla velice oblíbená při stavbě panelových domů v období komunismu, protože tyto prefabrikované celky velice urychlovaly a zjednodušovaly průběh stavby. V dnešní době se bytová jádra nahrazují zděnou koupelnou s toaletou, přičemž je nutné provést odbornou rekonstrukci. Na trhu existují firmy, které se specializují přímo na rekonstrukce bytových jader. Díky využití jejich služeb je rekonstrukce provedená v co nejkratším čase a s nejnižšími možnými náklady. Firma se postará o vše, od zpracování návrhu a vizualizace, přes řemeslnické práce až po závěrečný úklid před předáním.

Pomůcky od REPY

Máte nebezpečnou práci? Pak budete potřebovat kvalitní pomůcky, které ochrání vaše zdraví, jsou nezávadné a usnadní vám vaši každodenní dřinu.
Pokud hledáte někoho, kdo se zabývá těmito oděvy, obraťte se na společnost Repa, kde najdete spoustu pomůcek právě pro svářeče, zedníky či jiné profese, které potřebují vyztuženou pracovní obuv nebo pevné rukavice.

Jeden z nejoblíbenějších produktů je holinka s protiskluzovou podrážkou. Jsou vyrobeny z gumy, která se může barvou přizpůsobit vašim potřebám, případně opatřit vlastním logem. Pracovní obuv by se rozhodně neměla podceňovat, protože se jedná o bezpečí vašich nohou, bez kterých byste těžko mohli vykonávat stejnou práci.

Domácí sítotisk a jak na něj

Vytvořit si vlastní motiv na tričko můžete i vy doma. A to téměř profesionální metodou – tradičním sítotiskem. A jak na to? To vám prozradíme právě teď!
Pomůcky:

 Dřevěný rám
 Síťovina
 Nastřelovací sponkovačka
 Odmašťovač
 Světlocitlivá emulze
 Fólie
 Permanentní fix
 Zdroj světla
 Barvu na sítotisk

 

Pokračovat ve čtení